Business dress code sa zameriava na pravidlá odievania počas pracovného dňa. Ich dodržiavaním si budujeme svoju dôveryhodnosť voči našim obchodným partnerom, klientom či spolupracovníkom a preukazujeme im našu úctu.
Biznis štýl poznáme formálny a neformálny. Formálny štýl je z pravidla určený pre oficiálne akcie a dôležité rokovania. Jeho spoločným menovateľom je predovšetkým prvotriedna kvalita, či už ide o použité kvalitné prírodne materiály alebo kvalita a precíznosť prevedenia.

Základ formálneho biznis štýlu pre pánov tvorí tmavý jednofarebný oblek, ktorý je možné doplniť vestou z rovnakého materiálu.

Do obleku patrí opäť jednofarebná bavlnená košeľa svetlejšej farby s dlhými rukávmi. Manžety na rukávoch by mali byť so zapínaním na manžetové gombíky.

Košeľu dopĺňa výhradne hodvábna kravata, elegantne zladená s oblekom a košeľou, nie s extravagantným vzorom. Dĺžka uviazanej kravaty má siahať po začiatok pracky na opasku. Šírka kravaty by mala byť rovnaká so šírkou klopy na saku.

Povinné sú kožené šnurovacie topánky na koženej podrážke. Vysoké hodvábne ponožky alebo podkolienky musia byť vo farbe obleku, prípadne vo farbe topánok a pri preložení nôh nesmie s pod nohavíc vytŕčať pokožka.

Kožený opasok má byť v rovnakom odtieni ako topánky, rovnako aj kožený remienok na hodinkách.

Základom neformálneho biznis štýlu pre pánov je tiež oblek, ale je tu prípustná väčšia farebná a materiálová voľnosť. Povolené sú aj svetlejšie odtiene či károvaný vzor. Neformálny biznis štýl je uvoľnenejší a môže tak viac prezentovať osobnosť nositeľa.