Košeľa je jednoznačne neoddeliteľnou súčasťou vášho obleku, šatníka a celkového imidžu. Rovnako ako dobre padnúci oblek aj dokonalá košeľa šitá na mieru vám umožňuje cítiť sa celý deň ako v bavlnke. A keď hovoríme ako v bavlnke, myslíme tým bavlnu z najkvalitnejších egyptských plantáží.

Egyptská bavlna sa pestuje na vymedzených plochách východne od delty Nílu, kde sú len minimálne výkyvy teplôt a vysoká vlhkosť vzduchu vďaka častým dažďom. Je to ideálne prostredie pre výrobu jednotných, pravidelných, tenkých, dlhých a odolných bavlnených vlákien.

Látky od popredných európskych dodávateľov

Základnou podmienkou pre kvalitnú košeľu je určite kvalitný materiál. Ten pre Vás nakupujeme len od overených európskych výrobcov týchto značiek:

Vznik spoločnosti Tessitura Monti sa dátuje už do 2. ½ 19.storočia, kedy Giorgio Guiseppe Monti začal tkať na remeselnom stave. Dnes už ide o dynamickú, konkurencieschopnú spoločnosť, ktorá sa neustále vyvíja a je vždy schopná zachytiť rôzne príležitosti pochádzajúce z globálneho trhu.
Aktuálne spoločnosť Tessitura Monti ponúka viac ako 4000 košeľových textílií v 3 kolekciách Pronto Monti, I dogi a princ Rose, ktoré sa neustále obnovujú. Široký výber obsahuje veľmi kvalitné textílie vyrobené z jednoduchej priadze, skrútenej a dvojvrstvovej priadze z najjemnejšej egyptskej bavlny.

Tkaniny značky Induo® sú vyrobené patentovanou technológiou a sú odolné voči škvrnám a poteniu a zároveň zachovávajú rovnaký pocit a pohodlie ako akákoľvek iná bavlna.
Materiály Induo® sú odpudivé a zároveň priedušné. Voduodpudivé neznamená vodotesné a teda látky Induo® sú schopné od svojho povrhcu odpudzovať kvapaliny… ale len do určitého bodu. Ak je látka vystavená pomerne vysokej úrovni tlaku, kvapalina môže preniknúť do tkaniny. Čo znamená, že počas prania v práčke sa pod tlakom, ktorý práčka vyvíja, voda spolu s pracím prostriedkom do tkaniny dostanú. Ale pokiaľ látku kvapalinou (vodou, kávou, vínom….) len oblejete, materiál túto kvapalinu odpudí. Priedušnosť látok Induo® zabezpečuje, že váš pot sa vďaka vodoodpudivosti do látky nevpije a nevytvorí tak žlté zapáchajúce škvrny, ale pot sa odparí do vzduchu ako plyn, ktorá sa vďaka priedušnosti tkaniny rýchlo rozptýli.